Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja regulaminu
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13703
Wysłany: 2011-09-27, 12:47   Propozycja regulaminu

by Surri:


* Pamiętaj, żeby szanować innych użytkowników nawet gdy ich poglądy znacząco różnią się od Twoich.
Wszelkie przytyki ad personam będą ,,nagradzane" czerwonym paskiem

* Treści reklamowe będę umieszczał tylko po omówieniu kwestii z administratorem (tu możemy proponować wymianę banerów, lub reklamę płatną) i w wyznaczonym przez niego dziale(nie dotyczy użytkowników od załóżmy 100 postów)

* Na forum Vegie nie promujemy treści faszystowskich, rasistowskich ani innych ktore w mniemaniu administracji mogłyby szkodzić drugiej istocie

*Nie będziesz obrażać ani oczerniać forum Vegie (oraz jego użytkowników) na innych forach wegetariańskich, stronach, blogach. Odkrycie takiego procederu skończy się zapewne dozywotnia banicją

*posty, w których jest ponad 50% błędów bedą traktowane jako nieczytelne i wyraz braku szacunku dla innych użytkowników. wypowiedzi takie będą karane ostrzeżeniem. W drastyucznych przypadkach mogą być potraktowane jako spam i usunięte

*Użytkowniku, umieszczaj swoje wypowiedzi w odpowiednich do tego działąch i tematach

*Zanim założysz nowy temat, samodzielnie przejrzyj forum w poszukiwaniu odpowiedzi - jest bardzo możliwe, że Twoje pytanie było już wcześniej poruszane. Zwróć szczególną uwagę na przyklejone tematy, skorzystaj również z wyszukiwarki


Na naszym forum wolno Ci przeklinać i wyrażać siebie pod warunkiem, że nie obrażasz innych użytkowników
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13703
Wysłany: 2011-09-27, 12:50   

Ode mnie - nie podoba mi się trochę punkt "nie promujemy treści faszystowskich, rasistowskich i innych". Jeśli ktoś ma takie poglądy i potrafi ich bronić, to czemu nie? Kiedyś 90% ludzkości miało takie poglądy, teraz nawet myśleć w ten sposób nie wolno.
 
   
impresso
Starszy Bojownik

Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 179
Wysłany: 2011-09-27, 12:53   

Ale wiesz, że to to byłoby złamanie Konstytucji?
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13703
Wysłany: 2011-09-27, 13:17   

uważam, że Konstytucja jest słabo napisana, co więcej, forum służy wymianie opinii, a nie publikacji artykułów na zasadzie publikacji prasowej. Oznacza to, że nie podlega ono jakiejkolwiek cenzurze z tego powodu. Możesz mieć dowolną opinię, nawet taką, że Prezydent jest (wstaw wybraną inwektywę), dopóki tego nie publikujesz a jedynie wymieniasz ją w gronie znajomych, z prawnego punktu widzenia wszystko jest OK. Można oczywiście dzielić włos na czworo i sugerować, że publikacje na forum są publikacjami prasowymi, ale to można w sekundę przeskoczyć ukrywając "niewygodny" dział dla nie zarejestrowanych.

Co zaś do samej Konstytucji:

Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Dla przykładu stwierdzenie "Murzyni są mniej inteligentni od białych" (albo "biali mają mniejsze penisy") nie jest nienawiścią rasową, więc spokojnie mogłoby się znaleźć w programie legalnie działającej partii, co dopiero w wypowiedzi publicznej. Ktoś kiedyś puścił plotę, że Konstytucja zabrania i każdy powtarza, nie wiedząc ani czego zabrania, ani jak to coś zdefiniować.

Ewentualnie mogłyby tu mieć zastosowanie przepisy prawa, ale chyba nawet w prawie naszego kraju nie ma na to paragrafu, jedynie nawoływanie do przemocy na tle rasowym jest karane, dobrze piszę czy coś pomyliłem? Jeśli się mylę, chyba czas zacząć pisać zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa wobec każdej wypożyczalni video mającej film o jakże rasistowskim tytule "Biali nie potrafią skakać".

W związku z tym wszystkim proponowałbym zmianę tego punktu regulaminu na "treści niezgodne z prawem RP, w szczególności nawołujące do przemocy na tle rasowym, religijnym czy narodowościowym". Tylko mi nie kasować dowcipów o paleniu kościołów...
 
   
Antisocial
weteran


Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 1828
Skąd: Nowe Laski
Wysłany: 2011-09-27, 13:55   

Ogólnie spoko tylko bym przeredagowała całe :-P
Podobają mi się punkty przypominające stylistyką dekalog, można wszystko tak przerobić, tylko skąd wziąć jeszcze 3? :lol:
np. "Czcij administratorów i moderatorów swoich" :lol:
"Nie będziesz miał bogów cudzych przed tomakinem" :4
Ostatnio zmieniony przez Antisocial 2011-09-27, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13703
Wysłany: 2011-09-27, 14:00   

prawdę mówiąc surka zaczęła od zdania

Nie będziesz miał cudzych forów nad Vegie.
 
   
Antisocial
weteran


Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 1828
Skąd: Nowe Laski
Wysłany: 2011-09-27, 14:02   

Cudne :lol:
 
 
   
kubek w kubek
M?odszy Bojownik


Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 70
Wysłany: 2011-09-27, 14:09   

Regulamin napisał/a:
*Nie będziesz obrażać ani oczerniać forum Vegie (oraz jego użytkowników) na innych forach wegetariańskich, stronach, blogach. Odkrycie takiego procederu skończy się zapewne dozywotnia banicją


Że tak uprzejmie spytam... pojebało?!

tomakin napisał/a:
Ode mnie - nie podoba mi się trochę punkt "nie promujemy treści faszystowskich, rasistowskich i innych". Jeśli ktoś ma takie poglądy i potrafi ich bronić, to czemu nie?


Ode mnie - nie podoba mi się trochę punkt "nie będziesz obrażać forum Vegie". Jeśli ktoś ma takie poglądy i potrafi ich bronić, to czemu nie?
 
   
Surri 
weteran


Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2007
Posty: 3406
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-09-27, 14:21   

Bo jesteśmy wyznawcami wielkiego Vegie.
kubek w kubek napisał/a:
Że tak uprzejmie spytam... pojebało?!

Już dawno i właśnie, że Ci nie dam osta!
 
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13703
Wysłany: 2011-09-27, 14:22   

w sumie an (obecnie pod nickiem justice) m.in. za to dostała kiedyś bana. Za to i za sprowadzanie każdego tematu na forum do tematu o mnie i o tym, jaki jestem zły.

No wiesz, w sumie to nie jest takie głupie, jak ktoś pisze że forum jest do dupy i nie powinno się na nim pisać, to w zasadzie banem wyświadcza mu się przysługę... co innego, jakby pisał krytyczne posty na forum, które krytykuje, ale opluwanie z innego miejsca...

(tak czy tak sprzeciw uwzględniono i dalej zbieramy głosy)
 
   
kubek w kubek
M?odszy Bojownik


Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 70
Wysłany: 2011-09-27, 18:07   

Przekonałeś mnie. Napiszę do Bronka, żeby wypierdalał z kraju każdego, kto niepochlebnie wyraził się o Polsce za granicą. I do Hall, żeby przygotowała ustawę zakazującą krytykowania szkoły po lekcjach - pod groźbą pały ze sprawowania.
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13703
Wysłany: 2011-09-27, 18:33   

Zdziwiłbyś się - za znieważanie osobistości, godła etc za granicą jest kara, gdy wrócisz do kraju. Co prawda nie będziesz wydalony za granicę, ale tylko dlatego, że prawo takiej kary nie przewiduje w żadnym niemal wypadku. Pałę ze sprawowania też dostaniesz, jak na blogu napiszesz np że nauczyciel to pedał.

Z forumami i regulaminami jest tak, że zawsze komuś coś nie będzie pasować. Pozwalamy pisać mięsojadom - niektórzy podniosą bunt, że forum ma być przecież wegetariańskie. Zabraniamy - krzyk, że nietolerancja. Nie dogodzisz wszystkim.

Ale akurat zapis o banie za szkalowanie wydaje mi się bardzo OK, w końcu szkalowanie byłoby zabronione na forum (szkalowanie, a nie krytyka), więc czemu inne prawa stosować wobec wypowiedzi w innym miejscu sieci? W przypadku oczerniania forum sprawa prosta, bo ban w tym wypadku jest w zasadzie formalnością (nikt nie pisze przecież na forum, które oczernia - i trzeba tu odróżnić między krytyką "na vegie jest atmosfera która mi osobiście nie bardzo się podoba" a oczernianiem "vegie to forum dla debili i admin je mięso"), z oczernianiem userów gorzej - bo tu faktycznie są dwuznaczności, ale ja bym szedł po linii trzymania podstaw dobrego wychowania i kultury. Żeby dresików na forum nie trzymać, ot co.
 
   
justice
Starszy Bojownik

Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 334
Wysłany: 2011-09-27, 21:09   

tomakin napisał/a:
Za to i za sprowadzanie każdego tematu na forum do tematu o mnie i o tym, jaki jestem zły.
I jak to skomentować :-P Trzeba uczyć się przyjmowac krytykę, a nie wymyślać, że "ktoś się na mnie uwziął, podkopuje mój autorytet ect"
tomakin napisał/a:
za to dostała kiedyś bana
Bezpośrednio za to, że nie podobało ci sie to, że przytaczam komuś opinie badaczy na temat przyczyn zjn i nie chciałeś żebym umieściła źródla których nie miałam pod ręką, bo jeszcze by wyszło, że są takie. I jeszcze inne osobiste powody.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to był pretekst, a chodziło o nieuzasadnione podane wyżej powody.


To był przypadek bez precedensu, zadziwia, że można się nie wstydzić takich zagrywek, nie przyznać się do przesady, nie przeprosić :roll:
I przy okazji zamknąć komuś na stałe dostęp do pw - prywatnej (podobno) korespondencji ...
 
   
justice
Starszy Bojownik

Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 334
Wysłany: 2011-10-09, 16:04   

tak sobie pomyślałam, że podbiję http://vegie.pl/topics2/5071.htm#61521
 
   
Surri 
weteran


Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2007
Posty: 3406
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-10-09, 16:08   

Też dziś o tym myślałam.
I w ogóle to trzeba by zapodać eleganckie zmiany i wżycie wprowadzić w końcu.
Jak się pojawią kolejne propozycje to tym tyg ładnie zedytuje co by to miało ręce i nogi :)
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 8