Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Grabówka k.Sanoka
Autor Wiadomość
Biały Mag 
M?odszy Bojownik
Biały Mag

Wiek: 42
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 11
Wysłany: 2007-07-11, 10:41   Grabówka k.Sanoka

Jesteśmy nową społecznością w trakcie powstawania. Naszym celem jest zmienianie świata współczesnej cywilizacji i panujących w nim relacji poprzez propozycje odmiennych rozwiąza? na życie. Jako wspólnota decydujemy się na całkowitą wolność na każdym poziomie.
?eby uniknąć "przypadkowości" ludzi biorących w tym udział, jesteśmy w mocy zaprosić wszystkich, którzy nie utożsamiają się z żadnymi dogmatami, nie potrzebują przywódców i chcą z nami współtworzyć rodzinę opartą na plemiennym kręgu. Mamy na uwadze stwarzanie między nami relacji, w której uczymy się nawzajem nie dla samej wiedzy, a dla harmonii ze sobą i z całym życiem. Na tym poziomie różnice między nami stają się inspiracją do łączenia różnorodności w funkcjonalny zespół, wtedy każdy staje się jednakowo potrzebny.
Nie potrzebujemy żadnego pana ani władcy, również w przestrzeni ducha. Dlatego nie utożsamiamy się z jakąkolwiek religią, ani dogmatami. Wiara jest częścią anatomii naszych uczuć i nadaje moc wszystkiemu co jesteśmy w stanie uznać za prawdziwe. Kiedy nie jest w sprzeczności z naszym rozumieniem faktycznie staje się coraz bardziej skuteczna. ?eby to widzieć, nie potrzebujemy żadnych "pośredników" pomiędzy człowiekiem a Tym czego manifestacją jesteśmy. Nasze zaangażowanie się jest bardziej autentyczne, kiedy wynika z naturalnej chęci wewnętrznej realizacji, a nie z naśladowania, albo podążania za przewodnikami bądź za kimkolwiek. Osobista intuicja, jako przejaw natury, całkowicie spełnia rolę autorytetu. Podążając za nią sami jesteśmy przewodnikami i kreujemy życie zgodne z naszymi wewnętrznymi odczuciami. Uważamy, że bardziej szczere i prawdziwe wobec siebie jest przyjmowanie pełnej odpowiedzialności za dokonywanie swoich własnych wyborów. Każdy człowiek jest omylny i może popełnić błąd, dlatego lepiej jest odpowiadać za swoje pomyłki, niż za czyjeś, zwłaszcza kiedy dotyczy to życia, tego co chcemy z nim zrobić i kim chcemy być.
Tworzymy miejsca do życia z dala od miast i relacji tam panujących. Jako wspólnota działamy w oparciu o strukturę kręgu, m.in. oznacza to, że decyzje dotyczące naszych wspólnych działa? podejmujemy jednogłośnie, tak aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wszystkich. Jeśli ktoś nie zgadza się z kręgiem, to po prostu robi coś innego. Nowym elementem w procesie tworzenia wspólnot (przynajmniej na terenie Polski) jest wyeliminowanie własności prywatnej, tam gdzie mogła by ona zaistnieć jako władza człowieka nad człowiekiem. Władza zawsze ogranicza wolność. W momencie, kiedy pojawiasz się w jakimkolwiek miejscu, prawnie do kogoś ono "należy". Tym samym jesteś zależny od decyzji właściciela. U nas nikt nie jest u kogoś, wszyscy jesteśmy u siebie. Zarejestrowanie organizacji pozarządowej, gdzie zarząd jest wyłącznie władzą wykonawczą jednogłośnych decyzji daje nam taką możliwość również na poziomie prawnym. Nie mamy potrzeby przeciwstawiania się jakiejkolwiek władzy, ale też nie mamy potrzeby jej tworzyć, ani uczestniczyć w przekazywaniu sobie tej zbędnej dla wolności tradycji. Kiedy przemieniamy stare systemy wartościowania w nowe, nie potrzebujemy już buntu.
Nasze działania wywodzą się z filozofii głębokiej ekologii oraz kultur poza-cywilizacyjnych, gdzie Ziemia nigdy nie była własnością człowieka. To my należymy do tej Planety. Jesteśmy jej opiekunami i strażnikami. Będąc równymi wobec miejsca, w którym żyjemy, stajemy sie równi wobec siebie. Dzięki temu każdy, kto pojawia się u nas, może mieć poczucie, że również w tym uczestniczy.
Rozwój dla integracji z życiem na Ziemi jest naturalną możliwością przetrwania każdego gatunku, dlatego jest też naturalnym kierunkiem ewolucji świadomości człowieka.
Kiedy rywalizacja zmienia się we współpracę, nikt nie podąża już sam naprzeciw przeszkodom i problemom - łatwiej jest pokonywać je razem.
Tęczowy Krąg
www.arteunite.free.ngo.pl
unite@wp.pl
 
 
   
truman 
weteran


Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 728
Wysłany: 2007-07-13, 00:32   

nie działa ta strona :(
pokazuje się tylko główna...
 
 
   
Biały Mag 
M?odszy Bojownik
Biały Mag

Wiek: 42
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 11
Wysłany: 2012-06-27, 13:58   C.D.

Nadal istniejemy :)
Miejsce trwa już dziesiąty rok i jest przeznaczone dla ludzi, którzy by chcieli spróbować życia na wsi i przekonać się czy im to pasuje.
Strona w odbudowie. Poczta działa.
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10