Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Odmienne spojrzenie na Libi?
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13657
Wysłany: 2011-08-23, 20:45   

Jako że znowu goebbelsowska propaganda sieje na wszystkich kanałach, pozwolę sobie bumpnąć temat.
 
   
blebleble
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-24, 11:32   

Wywiad z Sajfem al Kaddafim - polskie media podawały, że został schwytany przez rebeliantów - z wczoraj (polskie napisy).
Wojska rządowe już wczoraj wygoniły rebeliantów z Trypolisu?
Libya S.O.S. (o manipulacjach mediów).
Inna wersja wydarzeń w Trypolisie?
Thierry Meyssan o Libii.
Wywiad z Meyssanem znajdujących się w hotelu w Trypolisie sprzed dwóch dni.
Polski rząd nie chce powiedzieć swoim obywatelom, czy sprzedał rebeliantom broń.
TVN24 napisał/a:
Bank Światowy jest gotowy pomóc Libii [która dotąd była jedynym krajem na świecie nieposiadającym zadłużenia publicznego - przypisek Noirac] natychmiast, "jak tylko okaże się, że rozpoczął się proces odbudowy kraju" - napisano w oświadczeniu międzynarodowej organizacji przyznającej kredyty inwestycyjne. Bank Światowy przez ponad 40 lat nie miał swojego oddziału w Trypolisie i monitorował sytuację gospodarczą w Libii opierając się o dane z ONZ.

Unia Afrykańska, w której skład wchodzi 51 państw cały czas popiera Kaddafiego.
TVN24 napisał/a:
Dlaczego Czarny Ląd milczy ws. Libii? Bo Kaddafi go sobie kupił. (...) Libia finansuje 15 proc. budżetu Unii Afrykańskiej. Co roku kilkadziesiąt milionów dolarów przekazuje na pomoc humanitarną w różnych mniejszych państewkach afrykańskich.

Cytat na jaki natrafiłem w internecie:
Cytat:
Kadafi za mało inwestował w broń, a za dużo w kraj i ludzi.
Ostatnio zmieniony przez blebleble 2011-08-24, 13:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
   
Tequilla 
Starszy Bojownik
piss_mag


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 408
Skąd: Ede
Wysłany: 2011-08-24, 11:56   

okej - czyli przeważają plusy, nie minusy jeśli chodzi o rządy Kadafiego?
ale przecież o co kaman - teraz będzie rządzić muzułmańska horda, ci ludzie tego chcą, tak im lepiej, a jak wynikło z innych toczonych tu dyskusji ( tak zrozumiałem) w państwach muzułmańsko-koranicznych nie ma nic złego...
 
   
blebleble
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-24, 12:13   

Testament Muammara al-Kaddafiego, 8 kwietnia 2011 napisał/a:
W imię Allaha, Dobroczynnego I Litościwego

Przez 40 lat, czy nawet dłużej, już nie pamiętam, robiłem wszystko aby dać ludziom domy, szpitale, szkoły, a gdy byli głodni dawałem im jeść, zamieniłem nawet pustynny rejon Bengazi w kraj rolniczy, przetrzymałem atak tego kowboja Reagana, kiedy zabił on moją adoptowaną córke-sierotę, gdy chciał zabić mnie a zamiast tego zabił to niewinne dziecko. Następnie pomagałem mym braciom i siostrom z Afryki przy pomocy pieniędzy dla Unii Afrykańskiej, robiłem wszystko co mogłem by pomóc ludziom zrozumieć koncept prawdziwej demokracji, gdy Komitety Ludowe zarządzają naszym krajem.

Ale to nie było nigdy wystarczające, jak mi mówiono, nawet ludzie którzy mieli już domy z 10 pokojami, z nowymi meblami w ich apartamentach, nigdy nie byli usatysfakcjonowani, gdyż ciągle chcieli więcej i mówili Amerykanom i innym odwiedzającym nasz kraj, że potrzebują „demokracji” i „wolności”. Nie dostrzegali oni, że jest to podcinający gardła system, gdzie największy pies zżera wszystko. Oni byli zachwyceni tymi słowami, nigdy nie zauważając że w Ameryce nie było darmowej służby zdrowia, ani mieszkania za darmo, bezpłatnej edukacji i jedzenia za darmo – za wyjątkiem sytuacji gdy ludzie musieli żebrać i stać w długich kolejkach by dostać talerz zupy.

Nie istotne co ja robiłem, to nie było nigdy wystarczające dla niektórych. Jednak dla innych, którzy wiedzieli, że byłem synem (w znaczeniu symbolicznym) Gamala Abder Nassera, jedynego prawdziwego arabskiego oraz muzułmańskiego przywódcy, jakiego mieliśmy od czasów (pogromcy Krzyżowcow) Salah’ a’ Deen (Saladyna), który przejął Kanał Suezki dla swego narodu, tak jak ja zrobiłem to z Libią i w jego ślady starałem się iść, by trzymać mój naród wolnym od kolonialnego panowania – od złodziei, którzy będą nas okradać.

Obecnie jestem obiektem ataku największej siły militarnej jaka kiedykolwiek istniała w historii. Mój mały afrykański syn Obama chce mnie zabić, by zlikwidować wolność mego kraju, zabrać darmowe mieszkania, bezpłatną służbę zdrowia, bezpłatne nauczanie, darmową żywność i zastąpić je złodziejstwem w stylu amerykańskim, zwanym „kapitalizmem”.

Jednak my wszyscy w Trzecim Świecie wiemy co to oznacza, to oznacza korporacje rządzące państwami, rządzące światem i cierpienie ludu. Tak że dla mnie nie ma alternatywy, ja muszę być tam gdzie jestem i jeśli Allach zechce, to zginę idąc jego śladem, śladem który zrobił nasz kraj bogatym w ziemię uprawną, w żywność i zdrowie, a nawet zezwolił nam pomagać naszym afrykańskim i arabskim braciom i siostrom pracować razem z nami w libijskiej Jammohouriyah (Republice Mas).

Ja nie chcę umierać, ale jak przyjdzie do tego, by ratować mój lud, wszystkie te tysiące, które są moimi dziećmi, niech tak będzie.

Niech ten testament będzie moim głosem dla świata, że ja stanąłem na drodze krucjaty NATO, że sprzeciwiłem sie okrucieństwu i zdradzie, stanąłem na drodze Zachodowi i jego kolonialnym ambicjom. I trwam tak wraz z mymi afrykańskimi braćmi, mymi prawdziwymi arabskimi przyjaciółmi, jako znak wskazujący światło. Podczas gdy inni budowali zamki, ja mieszkałem w skromnym namiocie, nigdy nie zapomniałem mej młodości w Syrcie, nie rozrzucałem w sposób głupi naszego narodowego bogactwa, i jak Saladyn, nasz wielki muzułmański przywódca, który odzyskał Jeruzalem dla islamu, dbałem bardzo niewiele o siebie…

Na Zachodzie niektórzy nazywają mnie „obłąkanym” i „zwariowanym”, ale oni znając prawdę kontynuują swe kłamstwa, wiedzą że nas kraj jest niezależnym i wolnym, nie w kolonialnym uścisku, widzą że moja wizja, moja droga jest i była jasna dla mego narodu i że będę walczył do ostatniego tchu by nas zachować wolnymi, niech Allach Wszechmogący zachowa nas wiernymi oraz wolnymi.
 
   
blebleble
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-28, 07:47   

Sępy już gotowe do uczty.
Działacz Al-Kaidy liderem libijskich rebeliantów.
Odezwa Kaddafiego z 24 sierpnia.
Libia sprzed roku.
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13657
Wysłany: 2011-08-28, 13:21   

Jak ktoś kiedyś zadawał sobie pytanie "co bym zrobił, gdybym żył w czasach Hitlera i mieszkał np w Afyce", ma odpowiedź - zrobiłby dokładnie to, co robi teraz (np ja pisałbym posty na forum, czy raczej w tamtym czasie bazgrał na murze).
 
   
blebleble
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-01, 14:46   

35% libijskiej ropy dla Francji za pomoc w przejęciu władzy.

komentarz pod artykułem napisał/a:
Jak to? Więc zachodnie demokracje kłamały, że bombardują Libię w imię ochrony Libijczyków? A jak w świetle tych rewelacji wygląda teraz wydymany Nikodem Dyzma z polskiego MSZ i jego troska o Libię? No i co górą złota i dolarów zdeponowanych przez rząd Kaddafiego w francuskich bankach? Pójdzie to na zapłatę zużytej przez Francję amunicji i paliw podczas bombardowań Libii?

PS
W jakich jeszcze innych sprawach zachodnie demokracje kłamią?
 
   
blebleble
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-15, 01:37   

Złoty dinar.
Cytat:
Dr Kostrzewa-Zorbas radzi jednak wkładać opowieści o libijskich złotych dinarach między bajki i teorie spiskowe.

Wikipedia napisał/a:
Grzegorz Kostrzewa-Zorbas - Kształcił się też w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Georgetown, uzyskał stopień doktora w zakresie stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Waszyngtonie.


Kadafi apeluje do ONZ o ochronę Libii przed "okrucieństwami" NATO ("okrucieństwami" zostało wzięte w cudzysłów).

Muamar Kaddafi napisał/a:
Jeśli Syrta jest izolowana od reszty świata, by można było dopuszczać się wobec niej okrucieństw, to świat ma obowiązek nie stać z założonymi rękami. Musicie spełnić swe międzynarodowe zobowiązania i natychmiast interweniować, by powstrzymać te zbrodnię.
Ostatnio zmieniony przez blebleble 2011-09-15, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
Antisocial
weteran


Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 1833
Skąd: Nowe Laski
Wysłany: 2011-09-15, 07:29   

Szkoda mi tych Libijczyków i Kaddafiego. Nawet sobie nie zdaje sprawy... Już widzę jak ONZ coś robi.
 
 
   
blebleble
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-16, 03:33   

Unia Afrykańska zaapelowała do rebeliantów o zaprzestanie linczowania czarnych Afrykanów. Żadnej wzmianki w mainstreamowych mediach o zabijaniu ludzi z powodu koloru skóry.

Rebelianci proszą o więcej pomocy i dopóki wszyscy zwolennicy Kaddafiego nie zostaną schwytani, ich rząd nie przeniesie się do Trypolisu. Wniosek z tego taki, że Kaddafi to prawdziwy geniusz zbrodni - ma przeciwko sobie lud, rebeliantów i wojska NATO, a mimo to nadal się broni; mało tego rebelianci obawiają się, że może przejść do kontrataku.

Były amerykański kongresmen Walter Fauntroy opowiada jak żołnierze NATO w Libii obcinają ludziom głowy.

Walter Fauntroy napisał/a:
Contrary to what is being reported in the press, from what I heard and observed, more than 90 percent of the Libyan people love Gaddafi.
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13657
Wysłany: 2011-10-20, 17:33   

No i zastrzelili jednego z ostatnich ludzi, którzy bronili cywilizacji przed barbarzyństwem. Ehh...
 
   
Antisocial
weteran


Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 1833
Skąd: Nowe Laski
Wysłany: 2011-10-20, 19:38   

Ale to pewne już?
http://www.tvn24.pl/12691...,wiadomosc.html
[19:33:15] aganiok_14: http://www.youtube.com/wa...kipcontrinter=1
Co za hołota... Ale to są niby ci dobrzy powstańcy, ja pierdolę.
 
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13657
Wysłany: 2011-10-20, 20:05   

w sumie zasłużą sobie na to, co ich tam teraz czeka

Libia była klejnotem Afryki, z darmową edukacją, opieką zdrowotną, najdłuższą średnią życia, najniższą śmiertelnością niemowląt, najrówniejszym podziałem finansów. Za 10 lat to będzie cuchnąca AIDS dziura.

zeszkliłbym to wszystko...
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13657
Wysłany: 2014-03-21, 01:37   

jak zawsze miałem rację, ha

http://wiadomosci.onet.pl...-nie-mowi/1tss4
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo.
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 8