Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Odmienne spojrzenie na Libi?
Autor Wiadomość
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13640
Wysłany: 2011-05-03, 18:08   Odmienne spojrzenie na Libi?

Przyjrzyjmy się Libii. Biednemu, sterroryzowanemu krajowi, wypełnionemu zaszczutymi, zabiedzonymi ludźmi... czy aby na pewno?

Dane tuż sprzed przewrotu:

http://en.wikipedia.org/w...arceration_rate

Polska trzyma w więzieniach więcej swoich obywateli

http://en.wikipedia.org/w..._mortality_rate

Libia ma najniższą śmiertelność niemowląt w całej Afryce

http://en.wikipedia.org/w...life_expectancy

Największą średnią długość życia

http://af.reuters.com/art...E70B0JT20110112

mniej niż 5% populacji jest niedożywiona. Rząd zniósł wszelkie podatki na żywność - nie tylko jest to ewenement w Afryce, ale wręcz żaden rząd na świecie nie jest zdolny do takiego czegoś.

http://en.wikipedia.org/w...P%29_per_capita

Libia ma największy PKB i siłę nabywczą ze wszystkich krajów Afryki

http://upload.wikimedia.o...port_2010_1.PNG

Najwyższy wskaźnik rozwoju społecznego na kontynencie

Oraz coś, co już zostało usunięte, ale jeszcze niedawno było

http://en.wikipedia.org/w...ving_in_poverty

W Libii bogactwo było tak równo rozłożone, że niewiele krajów Europy mogło konkurować w procencie społeczeństwa powyżej progu ubóstwa.


Skąd to bogactwo?

http://www.monstersandcri..._among_citizens

Ropa, oczywiście ropa. Co więcej, w Libii dzięki polityce Kadafiego dochody ze sprzedaży ropy są rozdzielane równo pomiędzy ludzi, co oznacza że pieniądze ze sprzedaży dostaje szary człowiek, a nie rząd - gdyż Kadafi uważa, iż szarzy ludzie znacznie skuteczniej będą pieniędzmi zarządzać, niż rząd działający w ich imieniu.

Dla porównania, równie bogata w ropę Nigeria, rządzona w zasadzie przez koncern Shell, ma średnią długość życia 57 lat - całe 17 lat mniej, niż Libia. Wystarczy mieć "szczęście" i urodzić się w "wolnej" Nigerii, zamiast u "tyrana", a pożyje się statystycznie 17 lat krócej, zarabiając 20 krotnie mniej przy wyższych cenach żywności.

Wypada tutaj też dodać, że Kadafi nie rządzi Libią w ścisłym tego słowa znaczeniu. Decyzje wydaje rząd i premier, Kadafi jest kimś w rodzaju autora systemu politycznego i gospodarczego.

O co więc chodzi? Ludzie żyjący w czymś, co wg standardów Afryki jest rajem protestują? Umierają chcąc obalić dobrodzieja?

I tu jest problem. Prawie wszyscy czerpią informacje z takich źródeł, jak gazety, telewizja, portale internetowe, a nawet filmiki na youtube. To są, niestety, tuby propagandowe. W Libii są masowe demonstracje poparcia dla Kadafiego, ale nie zobaczycie ich w telewizorze, nie przeczytacie o nich w gazecie. Na youtube są zamieszczane filmy z tych demonstracji, ale błyskawicznie są usuwane. Co ciekawsze, youtube usuwa wszelkie filmy z krwawymi scenami - z wyjątkiem takowych filmów pokazujących krwawe zamieszki w Libii. Jak ktoś ma dobrą pamięć, czyli taką która nie usuwa niewygodnych faktów, pewnie pamięta, że przy każdej wojnie którą wywoływało USA youtube było wręcz zasypywane filmami z scenami okrucieństw pochodzących z atakowanych krajów. Oczywiście wszystko to wrzucali przypadkowi, niezalezni ludzie... jasne.

Oczywiście reakcja rządu na protesty jest bardzo ostra. Ale to nie są protesty takie, jakie widzieliśmy w Egipcie. W Libii rząd ma do czynienia z bojówkami które wręcz rozpoczęły otwartą wojnę, zaczynając od podpalenia budynku rządu. Ktoś ma wątpliwości, co działoby się w Polsce, gdyby grupy ludzi uzbrojonych w broń palną spaliły budynek Sejmu?

Kto tak naprawdę stoi za protestami?

http://www.guardian.co.uk...uk.davidshayler

Niespodzianka, tajne służby Wielkiej Brytanii utworzyły tam placówkę Al-Kaidy (tak, TEJ Al-Kaidy). Mówi się o tym całkowicie otwarcie.

http://www.medialens.org/...secret_war.html

Najsilniejsza grupa opozycyjna została utworzona i finansowana przez Arabię Saudyjską, Francję, Izrael oraz, oczywiście, CIA.

http://empirestrikesblack...t-of-the-story/

i jeszcze jedna ciekawostkaPo co to wszystko?

Pierwsza rzecz jest oczywista, ropa. Korporacje i kontrolowane przez nie rządy chcą, aby w Libii było tak dobrze, jak w Nigerii - ulice wypełnione żywymi szkieletami umierającymi na AIDS, zaś miliardy ze sprzedaży ropy wędrują za ocean.

Druga rzecz jest już powazniejsza

http://en.wikipedia.org/w...tates_of_Africa

Gdyby Kadafiemu udało się wykonać to, co planował, czyli stworzyć Stany Zjednoczone Afryki, kasa z afrykańskich bogactw naturalnych posłużyłaby Afrykańczykom. Znikłaby obecna hegemonia USA i Izraela (a raczej koncernów które kontrolują ich rządy) na kontynencie.

W tym świetle takie rzeczy, jak deklaracje Kadafiego odnośnie tego, że rząd USA jest odpwowiedzialny za wytrenowanie Al-Kaidy, a więc i zamachowców z 9/11 to pestka.
 
   
U-234 
Starszy Bojownik


Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 198
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2011-05-03, 20:09   

Duża teoria spiskowa,bardzo duża.
Wg jednego z prof dr doc itp fizyki ciała stałego i mechaniki samolot Tu 154 M ni emial prawa rozczlonkowac sie tak bardzo przy tak niewielkiej predkosci uderzenia.Pytam Was o Ludzie kto ma rację? :mrgreen:
 
   
Tequilla 
Starszy Bojownik
piss_mag


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 408
Skąd: Ede
Wysłany: 2011-05-03, 21:10   

Jakby nie patrzeć warte przeczytania. Tylko muszę znaleźć trochę czasu :)
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13640
Wysłany: 2011-05-04, 17:32   

Dyskusji jakoś nie ma, no cóż. Pomnijcie moje słowa - jeśli koncernom uda się wygrać swoje w Libii (czyli odsunąć Kadafiego i obecny rząd), za kilka lat będzie to taki sam kraj, jak reszta Afryki - z najbogatszego i najprzyjaźniejszego mieszkańcom miejsca na kontynencie zamieni się w gnijącą norę. Naprawdę nietrudno przeciętnego czarnoskórego mieszkańca Libii przekonać, że Kadafi jest odpowiedzialny za jego nieudacznictwo. I taki Murzyn nie popatrzy, że wszystkie inne kraje w Afryce mają dużo gorzej. On popatrzy na reklamy w amerykańskiej telewizji i będzie chciał tak samo, bez pracy. Powiedzieć mu, że jak postrzela to przyjdą dobrzy ludzie z Ameryki i dadzą mu samochodziki - zacznie strzelać. I za kilka lat będzie żył w norze z karaluchami. I oczywiście nie wpadnie na to, że sam jest sobie winien.

Pisałem, że Irak po "wyzwoleniu" zamieni się w piekło, wyzywali mnie od idiotów wierzących w spiski. Pisałem, że Afganistan jest następnym celem, z uwagi na dochody z tamtejszej heroiny znacznie większe, niż dochody z ropy gdziekolwiek indziej - kazali mi założyć foliowy hełm. Pisałem, że następny w kolejności będzie Iran, z uwagi na to, że tamtejsza policja przechwytuje kilkukrotnie więcej afgańskiej heroiny, niż cała reszta policji na całym świecie razem wzięta - pytali, czy z kosmitami też rozmawiam. Irak - 500 000 ofiar, Afganistan - "wyzwalanie" w czasie którego 20 krotnie wzrosła produkcja heroiny, Iran - jeszcze nic, ale wszyscy widzieli jak było blisko.

Spoko, teraz piszą, czy w spiski Tupolewa też wierzę. Super działa ta machina propagandowa. Podrzucić parę idiotycznych, w oczywisty sposób zmyślonych spisków, to potem nikt nie będzie nawet zastanawiał się nad wiarygodnością czegokolwiek, co nie jest zgodne z "oficjalną" wersją. Czas - jak zwykle - pokaże, kto ma rację. Obserwujcie PKB, średnią życia, śmiertelność niemowląt, liczbę więźniów na 100 000 mieszkańców i inne liczące się wskaźniki.
 
   
night_train 
weteran


Dołączyła: 06 Sty 2009
Posty: 749
Skąd: Wawa, Moc kotów
Wysłany: 2011-05-04, 20:13   

Tak znowu za wesoło to w tej Libii nie jest. Zamordyzm. Prawa człowieka? Forget it.
Jakis czas temu wstrząsnął mną film nakręcony w hotelu przez zagranicznych dziennikarzy, kobieta przed kamerami mówiła, że została zgwałcona przez tamtejszą milicję, nawet nie dali jej powiedzieć do końca, zasłaniali twarz, na koniec wywlekli i powieźli z nieznanym kierunku - wszystko na oczach kamer. Oczywiście powiedzieli, że nienormalna i miała schiza i zbiorowy gwałt tylko sobie wymyśliła.
http://www.youtube.com/watch?v=WvfLJtdxkhc
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13640
Wysłany: 2011-05-04, 20:22   

O tym właśnie mówiłem - niedługo będzie tysiące filmików o łamaniu praw człowieka w Libii. Wszystkie, oczywiście, autentyczne. Kij tam statystyki, kij tam ilość więźniów, długość życia, sondaże zaufania do policji. Liczą się filmiki z youtube.
 
   
night_train 
weteran


Dołączyła: 06 Sty 2009
Posty: 749
Skąd: Wawa, Moc kotów
Wysłany: 2011-05-04, 20:41   

Nie, no serwisy newsowe łącznie z CNN i BBC to podawały, nie chodzi o youtube.
Googlnij Iman al-Obeidi, to jej imię. Na wiki nawet jest. I nie ważne, że w ogóle prawniczka z wykształcenia. Za mordę i etykieta: nienormalna. Ewentualnie pijana prostytutka. I złodziejka.
Zbrodnie na tle seksualnym są tam na porządku dziennym. Nawet bzykać się normalnie nie potrafią, ech. No ale to nie tylko tam. W sumie jest to też i wątek feministyczny. Mam nadzieję, że nie ma reinkarnacji, rodząc się w takim kraju spędziłabym całe życie na próbach ucieczki, ewentualnie palnęłabym sobie w łeb. Ta kobieta wykazała się niesamowitą odwagą.

Cytat:
Position of sex-crime victims in Libya

David Kirkpatrick of The New York Times writes that rape is often seen in Libya as a crime against the honor of a woman or her family, rather than an attack against an individual. Women who have been raped risked being shunned, or forced to marry the rapist. They may be confined for years in rehabilitation centers, where according to human rights advocates they are deprived of education except for lessons about Islam, placed in solitary confinement or handcuffed if they resist, and subjected to what Kirkpatrick calls unscientific virginity tests. They are allowed to leave only when released by a husband, or when a man offers to marry them. Kirkpatrick writes that, according to one Human Rights Watch source, men arrive at the centers looking, in part, for docile wives.[
Ostatnio zmieniony przez night_train 2011-05-04, 21:05, w całości zmieniany 5 razy  
 
   
Tequilla 
Starszy Bojownik
piss_mag


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 408
Skąd: Ede
Wysłany: 2011-05-04, 20:42   

No tak ale te wszystkie kraje to nie takie proste do wyjaśnienia co jest dobre, a co złe. Z jednej strony Amerykanie, Francuzi, Włosi niewątpliwie mający interes w różnych tego typu interwencjach. Z drugiej - Saddam to naprawdę był psychol i dobrze, że dostał kuku. A w Afganistanie państwo z prawem koranicznym ( i to chyba najsurowsze) - dziękuję bardzo to już bym wolał żyć w Korei Północnej. Jak jest z Libią - najpiew muszę przejrzeć wszystkie twoje linki, żeby wyrobić sobie odmienne spojrzenie :)
 
   
Tequilla 
Starszy Bojownik
piss_mag


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 408
Skąd: Ede
Wysłany: 2011-05-04, 21:34   

Wiem, nieładnie pisać post pod postem.

A tak w ogóle to przed czym ostrzegasz? Przed złą Ameryką, która zajmie roponośne pola? No to tu wszystko zalezy od punktu widzenia. Z egoistycznego punktu widzenia sytego europejczyka, który może nie zarabia za dużo, ale wieczorami może posiedzieć przed komputerem, wypić piwo, a czasem nawet pójdzie do kina Ameryka to żaden demon. Demonem sa islamscy ekstremiści. Z egoistycznego punktu widzenia rozwiązania sa dwa: albo kontrola nad krajami arabskimi ( czyli to co robią np. Amerykanie), albo demokracja w tych krajach (+ zdrowy kapitalizm). Europa nie ma co się obawiać Ameryki, może jej co najwyżej nie lubić - jankesi nie przyleza tu z butami, a już na pewno nie zaczną nawracać nas religijnie. A Arabowie i owszem, gdyby tylko mieli szansę, pewnie chętnie by to zrobili. Drugie wyjście to demokracja - ale co pokazuje historia te kraje po prostu tego nie rozumieją. Demokracja to jest system daleki od ideału, jak w innym wątku napisał Uboot - 100 kretynów nie mających o niczym pojęcia ( poza tym, jak się robi dzieci i otwiera piwo) ma tą samą siłę wyborczą co 100 profesorów ( profesor tez może być kretynem, ale załóżmy, że nie w tym porównaniu :) ). Mimo wszystko jest to jakiś tam system. Jak na razie w krajach arabskich, albo jest dożytownia władza - czy to dyktatorów, czy pseudoprezydentów, czy wladców wszelakich, albo islamski ekstremizm. I chyba nie ma co liczyć, że nagle przeskoczą kilka wieków zapóźnienia w rozwoju społecznym i staną się społeczeństwami na miarę XXI wieku. Szczerze i można mnie za to nie lubić - wolę, jak Amerkanie siedza w Afganistanie i trzymają to chociaż trochę w ryzach ( dość mocno trochę, ale zawsze jakoś), niż gdyby miało tam istnieć państwo islamskie, jak wcześniej.
Widac jestem egoistycznym europejczykiem.
Co do Afryki - doprowadzenie jej do poziomu zycia, choćby średniozamożnego kraju europejskiego jest na dzień dzisiejszy tak samo realne, jak to, że jutro wszyscy przejdą na wegetarianizm. To studnia bez dna. Europa wyrządziłą Afryce wielką krzywdę, ale teraz afrykanczycy sami sobie dokładają do pieca. A, że koncerny to wykorzystują to jeszcze inna kwestia.
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13640
Wysłany: 2011-05-04, 22:11   

No to po kolei:

Saddam psychol? No nie wiem... przywódca, którego kochał lud, na cześć którego urządzano masowe demonstracje poparcia i miłości. Był to całkiem bogaty kraj, z całkiem bogatą ludnością, fakt, że Saddam był swego czasu marionetką USA służącą do walki z Iranem, zresztą USA zaopatrzyło Irak w broń chemiczną i wytrenowało wojsko do jej używania. Informacje o jego "psycholstwie" pochodzą głównie ze źródeł propagandy USA. Faktem jest, że nikt tam swego czasu nie umierał z głodu, nie był prześladowany (za wyjątkiem osób np uczestniczących w spiskach przeciw Saddamowi), żyło się OK. "Wyzwolono" kraj i poszło do piachu 500 000 istnień ludzkich.

Afganistan - są setki innych miejsc na Ziemi, gdzie ludzie żyją w o wiele gorszych warunkach. Interwencji nie ma i nie będzie. W Afganistanie "dzięki" wojnie liczba ofiar sięga już dziesiątek tysięcy, to więcej, niż jakakolwiek forma prawa koranicznego mogłaby zabić przez sto najbliższych lat. Tu naprawdę wiele przenikliwości nie trzeba, aby zauważyć tą gigantyczną różnicę między "zyskami" dla ludności cywilnej a stratami - tak w tej ludności, jak i w kosztach operacji wojskowych, aby wiedzieć, że to "wyzwalanie" to tylko bardzo naiwny pretekst.

(zaraz odpiszę na drugiego posta)
 
   
U-234 
Starszy Bojownik


Wiek: 46
Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 198
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2011-05-04, 22:14   

Tomo nie gorączkuj się-w tych wszystkich operacjach typu-Pustynna burza,Raj dla Talibanu,czy Świt Odysei (moze cos przekrecilem :lol: ) wiadomym jest ,ze jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze.USA dawno ma gleboko zarzynajacych sie maczetami Tutsi i Hutu.Z drugiej strony jak tam walczyc było?Zakutych w stal Krzyżowców coby szanse rowne na białą broń były? :mrgreen:
Swego czasu wybuchl konflikt o kanał Sueski-Naser go upanstwowil i dostal po dupie od Anglikow i Francuzów ale ze trwala zimna wojna Ruskie skazali nie nada nie nada i USA tez powiedzialo don't do It-wiadomo rownowaga sil i prestizu musiala byc.W kazdym razie wiadomo bylo o co chodzi.Teraz ludzie uwierza w kazda bajeczke dotyczaca interwencji a wiesz dlaczego ,bo nawet nie wiedza gdzie jest Afganistan czy Libia,bo najwazniejsze to grill w sobote ,zalac ryja wódką i otrzezwiec do poniedzialku.Vide matury obecne toz to horror w bialy dzien jest.Mlodziez zdaje egzaminy z czytania i rozumienia tekstu-moze niedlugo szympansy staną w te szranki?:)
Jak Tequilla napisał:lepiej zeby kontrole nad ropa mieli ludzie bardziej bliscy nam kulturowo niz stukajacy czerepami w ziemie brodaci ,solaryści w kieckach.(solaryści to mój neologizm -mam na mysli lekkopastowanego)
Moim zdaniem rozpoczela sie juz walka kultury europejskiej i z niej wywodzacej sie kultury amerykanskiej z niekulturą islamskich szowinistow.Jesli nie wezmiemy sie za to w Europie to bedziemy zamiast dzwonow w niedziele sluchac mully ryczacego z minaretu-i wtedy obudzimy sie z reka w nocniku.

Tequilla -coć wspomniałeś o piwku wieczorem-ciesze sie ,ze w pewnych kwestiach masz podobne do mnie zdanie-jak to mowia -inteligencja cieszy :mrgreen: /jak sie kiedys spotkamy masz u mnie skrzynke dowolnego piwa jakie sobie zazyczysz w dowod wspolnomyslenia
 
   
Tequilla 
Starszy Bojownik
piss_mag


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 408
Skąd: Ede
Wysłany: 2011-05-04, 22:23   

Tak krótko, bo potem pewnie będzie dłużej ( może jutro rano :) ) - tomakinie, jesli znasz jakiś sposób, żeby w krajach arabskich powstawały "cywilizowane" ( według naszej definicji kraje) panstwa, które nie mają w statusie wojny ideologicznej, produkcji broni jądrowej i terroryzmu to ja wcale nie będę za Amerykanami optował, a wręcz będę pierwszym, który zacznie krzyczeć za ich wycofaniem się stamtąd.

U- 234 co do piwka bardzo chętnie :mrgreen:
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13640
Wysłany: 2011-05-04, 22:24   

Przed czym ostrzegam? Przed wszechwładzą korporacji. Obecnie np oddajesz 80% swoich dochodów w postaci różnego rodzaju podatków, sporo z tej kasy idzie prosto do kieszeni korporacyjnych. Technologie ruchu pojazdów nie korzystające ze źródeł ropy naftowej są blokowane. Prawa autorskie niszczą sztukę i postęp. Medycyna przez ostatnie kilkadziesiąt lat nie wynalazła leku na chyba żadną przewlekłą chorobę. W momencie gdy któryś kraj robi się niewygodny, jest niszczony pod jakimiś głupimi pretekstami (np Polskę by rozjechali czołgami i zrównali z ziemią miasta w ramach "wyzwalania" spod władzy kościoła - to tak odnośnie wyzwalania od Saddama czy Islamu w Afganistanie). Kartele narkotykowe w praktyce dyktują wszelkie prawa powiązane z narkotykami. Można tak długo, długo wymieniać, jak wielkim zagrożeniem są struktury finansowe stojące "w cieniu", zresztą żeby daleko nie szukać - afera ze "świńską grypą" całkiem niedawno. Dużo nie brakowało, a budżet zostałby naciągnięty na naprawdę grubą kasę, aby kupić szczepionkę która nic nie daje. Koncerny produkujące te szczepionki miały gigantyczne zyski finansowe w roku epidemii - to był jednocześnie rok głębokiego kryzysu. Wyprodukować takiego wirusa to dla nich jak pierdnąć. Pytanie, czy to zrobili? A jeśli nie, to co stoi na przeszkodzie aby to zrobili w przyszłym roku? Kilka dni pracy i kilka bilionów dolarów. W obliczu takiej kasy liczyłbyś na obiekcje moralne?

To jest właśnie to, co najbardziej mnie boli - nawet nie losy Libijczyków, ale to, że podobne scenariusze są każdego dnia rozgrywane u nas, na naszym podwórku. I bezmyślność ludzi, którzy łykają wszystko, co im gazety podadzą - tak jak wszyscy biegali z obłędem w oczach szukając szczepionki na straszną grypę. Im więcej takich sytuacji jak ta w Libii, tym większa kasa płynie do najgorszych z korporacji, do tych które są gotowe poświęcać setki tysięcy istnień ludzkich w imię zysku. Im większa bezmyślność ludzi, akceptujących głupawe i naiwne wytłumaczenia pokazywane w TV, tym większe przekręty można robić u nas. Może w przyszłym roku szczepionki przeciw jakiejś nowej grypie będą przymusowe? I co kogo obchodzi, że witamina D, która kosztuje 5 zł, jest od takich szczepionek wielokrotnie skuteczniejsza? I że te szczepionki będą nieprzetestowane, więc zarówno o nieznanej skuteczności, jak i o nieznanych skutkach ubocznych? Parę łapóweczek i będziemy mieć przymus. A ludzie jeszcze temu przyklasną.
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13640
Wysłany: 2011-05-04, 22:29   

(post uboota za chwilę ogarnę)

Państwa Islamskie są z reguły bardzo pokojowe - vide "ekstremalny" Iran, który przez ostatnie kilkaset (!) lat nie wywołał żadnej wojny. Sorki, ale wolę, żeby Iran miał broń jądrową, niż USA które przez ostatnie 50 lat wywołało około 50 wojen.

Może warto jednak przyjrzeć się, jak NAPRWDĘ wygląda życie w nowoczesnych krajach Islamu - kobiety w mini spódniczkach, kobiety sprawujące funkcje prezydenckie, całkowity brak domów dziecka, bo nie do pomyślenia jest aby ktoś dzieciaka nie przygarnął z dalszej rodziny. Są i wady, jasne, ale jeśli porównać takie kraje z np Rosją, to ja już jednak wolę nowoczesny Islam.
 
   
Tequilla 
Starszy Bojownik
piss_mag


Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 408
Skąd: Ede
Wysłany: 2011-05-04, 22:55   

Zapewniam cię, że Talibowie z Afganistanu batrdzo chętnie zechcieliby cię nawrócić ( albo ukatrupić, gdybys się nie zgodził) - po prostu brakowało im ku temu mozliwości. Kojarzy mi się to trochę z Niemcami za Hitlera. Rozumiem, że uważasz, iż alianci nie powinni atakowac Niemiec, bo zabili więcej Niemców, niż zrobili to naziści? ( to tak w porównaniu do agresji na Afganistan). Celem Amerykanów nie jest zabijanie cywilów, oczywiście pewnie też nie krzewienie demokracji - ale przy okazji powstrzymanie Talibów było dobrym posunięciem. Talibowie to tacy własnie Niemcy za wojnia - tylko, że w odróznieniu od tych drugich bez możliwości ekonomicznych i militarnych prowadzenia zewnętrznej wojny ( za to ze sporymi możliwościami do terroryzmu). Myślę, że jakby ci wreszcie któryś przywalił samolotem w chałupę, to zmieniłbyś zdanie na temat ich pokojowych zamiarów.
Co do korporacji zgadzam się w zupełności. Niestety jest to być może w dniu dzisiejszym wybór mniejszego zła.

Arabowie są często tacy pokojowi, bo nie za bardzo gdzie mają się ruszyć. Ogranicze je Izrael i Ameryka właśnie. Ciekaw jestm, czy naprawdę wierzysz, że byłoby tam miło, gdyby nie było Izraela, Rosji, USA, czy choćby NATO?

A co do Iranu jeszcze - to państwo zawsze było bardzo agresywne, tyle, że praktycznie od podboju arabskiego ( ok. 640 rok) niezbyt o sobie decydowało. Najpierw Arabowie, potem Seldżucy, Mongołowie, Timur, a jak już coś tam powstało to z reguły dookoła istniały jakies potęgi - Turcy i Rosja, potem się pojawili Angole i sobie Iran nie poszalał. A dzisiaj ładu pilnują Żydzi i Jankesi, ale nie bój żaby Ahmadineżad marzy o potędze, tylko nie wie jeszcze, jak to ugryźć.

Amerykanie do Libii, ani nigdzie indziej obecnie nie wlezą, bo ich na to nie stac. Już ledwo wydalają z Irakiem i Afganistanem.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo.
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 8