Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
zw??enie pnia trzewnego
Autor Wiadomość
Aurora81 
M?odszy Bojownik

Dołączyła: 20 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-17, 16:52   

mgnezu biorę: 2 tabletki MBE i 2-3 tabletki zb6 Zdrovitu- w tej chwili, potas jedną kapsułkę, bo jak bralam dwie to miałam potas nawet 4,9, no i boję sie go przedawkować....

a mógłbyś mi dac linka na ta b 12 i czy ja po tym nie przytyję?Raczej cchialabym schudnąć:(
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13639
Wysłany: 2010-06-17, 17:19   

oki, ten MBE wygląda na dość mocny, w sumie masz jakieś 400 mg jonów magnezu - powinno wystarczyć. Ale potasu masz w jednej tabletce tyle, co w kawałku banana - dosłownie, jeden banan ma 500, ta tabletka 350.

Faktycznie potas z tabletek można przedawkować, potas z naturalnych źródeł już nie. Ale jeszcze raz - poziom we krwi z reguły nijak ma się do poziomu wewnątrz komórek. Włącz do diety 10 bananów dziennie, wyrzuć z niej inne produkty jak boisz się przytyć. Norma spożycia potasu to 4000 mg dziennie, większość Polaków ma gdzieś w okolicach 2000 albo i niżej, Ty powinnaś dążyć do nawet 8000 mg. Jak bananów nie lubisz będzie można pomyśleć o innych warzywach. Przy okazji banany mają mnóstwo innych witamin i magnez - no i baaaaardzo mocno poprawiają samopoczucie, dzięki wysokiej zawartości trytpofatnu a przede wszystkim inozytolu.

Po B12 poprawia się apetyt, ale na wadze przybierają raczej tylko wychudzone osoby. Osoby otyłe prędzej stracą parę kilogramów, spalając więcej kalorii gdy im się energia życiowa zwiększy po witamince i zaczną więcej się ruszać.
 
   
Aurora81 
M?odszy Bojownik

Dołączyła: 20 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-17, 17:26   

ja otyła raczej nie jestem wąże 67 kilo przy 173, ale to po ciazy i chcialabym wrócić do wagi sprzed ciązy 58-60 kilogramów. * banaów dziennie to chyba nic innego jeść nie będę:)

Moja lekrka przpisala mi jakis kompleks b12, b6 w zastrzykach, ale się boję go wziąć, więc polecę do sklepu dla kulturystów i kupię to co Ty mi proponujesz:)


a jak to nie pomoze to masz jakis inny pomysł na moja arytmię?
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13639
Wysłany: 2010-06-17, 17:41   

póki co to dostałaś to, co powinien dostać każdy po okresie niedozywienia, tyle że nieco lepiej niż proponowane przez lekarkę - samo b12 i b6 doprowadziłoby do wypłukania pozostałych witamin z grupy B, co mogłoby pogłębić problem.

Na początek zregeneruj organizm, bo żeby zagłębić się w problem arytmii trzeba zrobić dodatkowe badania, a niedożywienie fałszowałoby wyniki.
 
   
Aurora81 
M?odszy Bojownik

Dołączyła: 20 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-17, 18:00   

a jakie mialbym zrobić te inne badania.......ja już się boję,że jak tak dalej pójdzie to czeka mnei ablacja:(
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13639
Wysłany: 2010-06-17, 18:03   

może żadne nie będą potrzebne, uzupełnij co brakuje, jedz zdrowo, na maksa warzyw, zwłaszcza surowych - po paru tygodniach powinno być wiadomo czy pomaga.
 
   
Aurora81 
M?odszy Bojownik

Dołączyła: 20 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-21, 08:55   

Tomakin, kupiłam witamine B12 z b6 w spray w sklepie dla kulturystów, przy okazji odkryłam magnez w płynie....kupiłam na próbę 4 fiolki i ciut lepiej sie czuję.....ale sobie myslę, czy te produkty z tych sklepów to oby naprawde bezpieczne?Orientujesz się może?
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13639
Wysłany: 2010-06-21, 12:41   

Z reguły bezpieczniejsze od tych z apteki. Oczywiście o ile nie kupuje się "cudu na schudnięcie 20 kg w miesiąc".
 
   
Aurora81 
M?odszy Bojownik

Dołączyła: 20 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-21, 18:43   

bezpieczniejsze niż wte w aptece? Dlaczego tak uważasz?Niestety dzisiaj się znowu pogorszyło- ja tego nie wytrzymam...to dziwne ,ze sa dni,ze ich mam malo a sa dni ze jeden za drugim.......wczoraj nie wziełam tyroksyny i było o niebo lepeiej- przypisałam tą zasugę magnezowi w płynie, ale moz enei słusznie.........zastanawiam sie czy nie mam jednak za dużej dawki tyroksyny......Moja lekarka stwierdizla mi Hasimoto na podstawie małej tarczycy, bo przeciwciał nie mam, ale moze to jednak zwykłe zapalenie po porodzie i zaczyna ustepować.........wierze w cuda...


Tomakin a Tak wogole to bardzo dziękuję, jesteś w sumie niesmaowity:) :3
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13639
Wysłany: 2010-06-21, 19:10   

wiesz, palpitacje to między innymi może być efekt zbyt dużej dawki hormonów tarczycy w organizmie, a tyroksyna to właśnie taki hormon.

Zmień lekarkę, bo jeśli na podstawie małej tarczycy wróży (bo nie można tego nazwać diagnozą) Hashimoto, powinna zabrać się za wykładanie. Na przykład proszków do prania na półkę w Tesco.

W ogóle nie powinno się przy nadczynności / niedoczynności poporodowej brać hormonów tarczycy, a to dlatego, że - jak pisałem już wielokrotnie - to SAMO USTĘPUJE w niemal każdym przypadku. Jesli Ci samo ustąpiło, to od hormonów MUSISZ mieć zaburzenia rytmu serca, bo wpadasz w nadczynność. Co więcej, branie syntetycznych hormonów może rozregulować tarczycę do końca życia, więc ich przepisywanie powinno być ostatecznością. No ale lekarze chyba wychodzą z założenia, że pacjent z rozregulowaną tarczycą zamienia się w dożywotniego klienta (czytaj - dożywotnie źródło kasy).
 
   
Aurora81 
M?odszy Bojownik

Dołączyła: 20 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-21, 19:27   

wiesz, ale ja sie bardzozle czułam przy tej niedoczynności.......bez hormonów moje serce także wariowało:( na początku.....ale teraz mam własnie andzieję,ze się myli i że mam zwykłe zapalenie........
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13639
Wysłany: 2010-06-21, 19:34   

nie masz żadnego zapalenia, jeśli nie masz przeciwciał albo stwierdzonego stanu zapalnego

z małą tarczycą można się np urodzić albo po prostu wykształcić z powodów innych niż stany zapalne - chociażby to, na co byłaś chora.
 
   
Aurora81 
M?odszy Bojownik

Dołączyła: 20 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-21, 19:39   

no ale niedoczynnośc mialam i teraz jak odawiam homrony to one leca w gorę..........
 
   
tomakin
Administrator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 13639
Wysłany: 2010-06-21, 19:51   

jedyny wskaźnik nadczynności czy niedoczynności to samopoczucie. W górę czy w dół mogą sobie latać, bylebyś czuła się dobrze. I nie miała palpitacji.
 
   
Aurora81 
M?odszy Bojownik

Dołączyła: 20 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-21, 20:01   

no ja nie czułam się dobrze..ani na początku jak mi się zaczeło od nadczynności, ani jak nie czuje się dobrze jak mam tsh powyżej 4:(
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 8