Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Cellulit
Autor Wiadomość
tonia2005
Akolita

Wysłany: 2012-04-28, 18:14   Cellulit

Wiem, że cellulit nie jest powazną jednostką chorobowa, ma go tyle kobiet, że dzis jest bardziej traktowany jak
defekt kosmetyczny niż zaburzenia chorobowe. Mam go i bardzo mnie to frustruje, bo nie umiem sobie z tym
poradzic. Jestem szczupla (170 cm/59 kg), wegetarianka od ponad 5 lat i od ponad roku walcze z naprawdę
brzydkim cellulitem od pasa w dół. Nie biore zadnych lekow oprocz suplementów i alg. W sklepach pełno jest
różnych kosmetyków anty ale są tak napakowane chemią, że nawet nie chce mi sie czytac składu wiec ich
nie używam.

Może udało sie komuś pozbyc cellulitu bez chemicznych mazideł i godzin spedzonych w silowni? ;-)

krowa
weteran
wyszukanysmak.pl

Wysłany: 2012-04-29, 20:08   Re: Cellulit

tonia2005 napisał/a:
Może udało sie komuś pozbyc cellulitu bez chemicznych mazideł i godzin spedzonych w silowni? ;-)

Nie.
MAzidła można zrobić samemu, ale jak już cellulit się przyplątał to bez ostrej pakerni i rozsądnej diety raczej się nie obejdzie.

CzarnaMamba 
Starszy Bojownik

Wysłany: 2012-04-29, 23:10   

szorujesz się rękawicą do masażu, szczotką bądź czymś z tej serii, wlewasz na nią peeling. Możesz zrobić sama (drobnoziarnisty z soli, gruboziarnisty z cukru, mieszasz z olejem). Ponadto kąpiele w 1 kg soli. Jakiś wysiłek fizyczny, zdrowe jedzenie. Balsam ujędrniający.
W internecie chwalony jest peeling kofeinowy/kawowy (czy jakoś tak), tego nigdy nie stosowałam, bo mam dużo pajączków na nogach (pewnie kąpiele w za ciepłej wodzie też się do tego przyczyniły).
Nie muszę chyba dodawać, że trzeba być systematycznym i długo czeka się na rezultaty (jeśli w ogóle je się osiągnie ;-) przynajmniej skóra jest gladsza po takich zabiegach.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-05-05, 02:11   

takie cudo jak MSM oraz - oczywiście - beta alanina. Te dwie rzeczy bardzo wyraźnie poprawiają stan skóry, ale czy usuną już istniejący cellulit - nie gwarantuję.

tonia2005
Akolita

Wysłany: 2012-05-06, 15:13   

Czy mógłbyś mi podpowiedziec co to jest MSM?
Jesli chodzi o beta alanine, to zazywalam tego sporo jakis rok temu i mam wrazenie, ze wlasnie po tym przybylo
mnie jakies 3-4 kg i pojawil sie cellulit. Pewna nie jestem, troche mi tego jeszcze zostalo wiec moge spróbowac
znowu.

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-05-06, 17:58   

MSM to nic innego, jak siarka organiczna, suplement który uzupełnia jej niedobory. Sporo osób ma niedobory siarki, przez co zaburzona jest gospodarka kolagenem. Można to kupić na allegro.

Niedługo na zdrowieju rozpiszę się o DHEA, ten hormon też ma - z tego co czytam - bardzo duży wpływ na kolagen, tkankę tłuszczową a także - co za tym idzie - cellulit.

sylwia7 
M?odszy Bojownik
jestem

Wysłany: 2012-05-06, 20:05   

Swego czasu trochę się przekopałam z tym tematem przez różne informacje, podzielę tym, co udało mi się po "przesianiu" uszeregować.
Najczęstszą przyczyną cellulitu jest brak równowagi żeńskich hormonów płciowych, a mianowicie nadmiar estrogenu w stosunku do progestagenu (dochodzi wówczas do rozszerzenia naczyń krwionośnych i ucisku na inne komórki).
Jakakolwiek by jednak przyczyna nie była, w przypadku cellulitu mamy do czynienia z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu limfatycznego i złym krążeniem krwi (a co się z tym wiąże - niedotlenieniem tkanek, zastojem wody i toksyn w tkankach, przerostem komórek tłuszczowych i uszkodzeniem włókien kolagenowych).
Najważniejsze jest poprawienie krążenia krwi w miejscach objętych cellulitem i ogólnie. W sumie pomocne będą:
1/masaże manualne
2/drenaż limfatyczny
3/picie co najmniej 1,5 l wody dziennie
4/treningi na spalenie tłuszczu (można rozważyć włączenie spalaczy tłuszczu np. L-karnityny)
5/wzmocnienie tkanki łącznej (niektórzy twierdzą, że nie da się pozbyć cellulitu bez dostarczania organizmowi pełnowartościowego białka)
6/dieta ( co sprzyja cellulitowi wiadomo, trzeba wykluczyć lub ograniczyć cukier, tłuszcze, używki - alkohol podnosi poziom estrogenów we krwi kilkakrotnie)
7/Niekiedy trzeba wybrać: albo cellulit albo doustna antykoncepcja i hormonalne terapie zastępcze

No i trzeba pamiętać:
Cellulit lubi ciepło, należy unikać gorących kąpieli, opalania, sauny itp.
Można stosować masaże lodem (są do kupienia specjalne pojemniczki na lód – z uchwytem do masażu), można rozważyć parę „wizyt” w kriokomorze, a na pewno pomogą zwykłe, codzienne zimne prysznice.
I trzeba być konsekwentnym i cierpliwym…

CzarnaMamba 
Starszy Bojownik

Wysłany: 2012-05-12, 16:57   

wlasnie tabletki anty zawieraja estrogeny, dlatego w czasie ich przyjmowania tworzy sie cellulit, ale jak czytalam w wiekszosci znika po odstawieniu. Niestety niektorzy nie biora, a tez go maja mimo np. nadmiaru meskich hormonow :/

tonia2005
Akolita

Wysłany: 2012-05-22, 23:25   

Mija wlasnie miesiac mojej walki z cellulirem i efekty sa, 2 kg mniej na wadze i 2 cm mniej w bioderkach :-D
Robie sobie mazidla domowej roboty (sproszkowana spirulina+kakao+olejek pomaranczowy+oliwa z oliwek
i odrobina wody) pachnie cudownie, robie sobie oklady tym od pasa do kolan. Poza tym delikatna dieta,
suplementy i delikatne cwiczenia na bioderka :lol:

tomakin
Administrator

Wysłany: 2012-05-23, 02:02   

spirulinę to raczej doustnie - chodzi o urydynę, jej nie przyswoisz w formie okładów, chyba że syntetyczną.

tonia2005
Akolita

Wysłany: 2012-05-23, 18:55   

Doustnie spiruline oczywiscie tez biore i kilka innych suplementow.

Tak troche z innej beczki....opalalam sie dzis troche, zeby zlapac troche wit D i dostalam okropnego uczulenia
czyli zaczerwienienie skory i swiad. Zdarza mi sie to kazdego roku odkad pamietam na poczatku sezonu
slonecznego ( w Lonydnie mamy dopiero drugi sloneczny i goracy dzien tej wiosny). Moge cos zrobic, zeby
sie tego pozyc?

krowa
weteran
wyszukanysmak.pl

Wysłany: 2012-05-23, 23:25   

Pozbyć, średnio, ale można nawilżać np oliwą, to powinno pomóc. Rozsądnie korzystaj ze słońca i tyle. Masło karite jest dobre, ma mały filtr więc delikatnie chroni przed słońcem wrażliwą skórę. Z resztą, po opalaniu też jest świetne.
No ale i tak, jak łapie się od razu uczulenie to jedynym wyjściem jest "interwałowe opalanie". Chwila słońca i do cienia. I tak cały dzień :)

justii
Akolita

Wysłany: 2012-11-02, 13:16   

Nie wiem czy w dobrym miejscu napisałam jak nie to przepraszam. To mój pierwszy post. Mam pytanie jakie ćwiczenia powinnam wykonywać na cellulit? ciach jakieś znalazłam. Mogłyby być? Ostatnio właśnie pojawił sie cellulit u mnie. Staram się zdrowo odzywiac, pije dużo wody i robię sobie pellingi kawowe. Teraz jeszcze chcialabym zacząć ćwiczyć może wtedy efekty będą lepsze..

pipitekk
Akolita

Wysłany: 2017-07-14, 13:06   

CzarnaMamba napisał/a:
wlasnie tabletki anty zawieraja estrogeny, dlatego w czasie ich przyjmowania tworzy sie cellulit, ale jak czytalam w wiekszosci znika po odstawieniu. Niestety niektorzy nie biora, a tez go maja mimo np. nadmiaru meskich hormonow :/

Nie wszystkie pigułki antykoncepcyjne sprawiają,że "tworzy się cellulit" . Dzisiejsze pigułki, które mają niskie stężenie hormonów, to nie wspomagają "tworzenie" tego cellulitu właśnie, na przykład pigułki (mimo wszystko za reklamę się płaci). Oczywiście, jak kiedyś stosowałam anty w postaci tabletek, które miały więcej hormonów, to cellulit był większy. Ale to tez nie jest powiedziane. Odpowiednie pigułki, ruch i dieta, sprawią,że cellulitu nie będzie.

Odpowiedz do tematu