Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzie? sterylizacji zwierz?t
Autor Wiadomość
Maze 
weteran
Hail Eris!

Wysłany: 2007-02-24, 16:31   Dzie? sterylizacji zwierz?t

24 marca 2007 (sobota)
Ogólnopolskim Dniem Sterylizacji Zwierząt

W trosce o czworonożnego przyjaciela

Odrzuć mity - poznaj fakty

Mit - każda suka czy kotka musi choć raz urodzić młode.
Fakt - młode wcale nie są jej potrzebne dla zdrowia i szczęścia.

Mit - kastracja jest niebezpieczna i powoduje choroby.
Fakt - kastracja jest zabiegiem prostym i chroni przed wieloma śmiertelnymi chorobami.

Mit - szczenięta czy kocięta łatwo znajdują domy.
Fakt - tysiące niechcianych zwierząt corocznie jest porzucanych, uśmiercanych.

Tysiące zwierząt niechcianych, nowonarodzonych, corocznie poddawanych jest eutanazji, wyrzucanych w workach, kartonach do śmietników, w lesie, czy też humanitarnie przynoszone są do schronisk.

Zobacz!

Prawda jest taka, że zwierząt rodzi się kilkakrotnie więcej niż jest osób chętnych na nie, kto zaopiekuje się nimi? Już od momentu urodzenia, skazane są na przedwczesną śmierć, chro?my je przed takim losem. Przyjście na świat potomstwa, po naszym pupilu, nie zdejmuje z nas odpowiedzialności moralnej za ich los jak i za los kolejnego potomstwa, po ich potomstwie - czy potrafimy wziąć na siebie tak daleko idącą odpowiedzialność?

Wybierz humanitarne rozwiązanie - kastracje swojego czworonożnego przyjaciela.

Pamiętaj sterylizacja nie zdejmuje z ciebie obowiązków jakich się podjąłeś jako opiekun zwierzęcia towarzyszącego.

Celem Akcji jest:

*

troska o zdrowie zwierząt towarzyszących:
psów i kotów;
*

zwrócenie uwagi na odpowiedzialną opiekę, kontrolę narodzin zwierząt towarzyszących;
*

zmniejszenie ilości zwierząt bezdomnych trafiających do schronisk;
*

zmniejszenie kosztów ponoszonych przez społecze?stwo na bezdomne zwierzęta;
*

przekazanie pełnej informacji na temat zabiegu kastracji, jego zalet i wad.

W tym dniu, na terenie całego kraju, niektóre kliniki, lecznice weterynaryjne zgodziły się na wykonywanie zabiegów po preferencyjnej, niższej cenie.

Maksymalna cena zabiegów kastracji, zabiegów bezproblemowych (wraz z opieką pooperacyjną np. zdjęcie szwów, podanie antybiotyku) w czasie ogólnopolskiej akcji sterylizacji będzie wynosiła:

suka 200 zł, kotka 100 zł, pies 120 zł, kocur 60 zł

Jeśli Pa?stwo zdecydują się na kastrację swojego pupila, w ramach akcji, prosimy o wcześniejszy kontakt z wybraną lecznicą, w celu dokonania zapisu na zabieg pupila oraz uzyskania wszelkich informacji, o przygotowaniu pupila do zabiegu.

?ródło:
http://www.arka.strefa.pl...zacji_2007.html

(m. in można tam pobrać ulotki informacyjne)

Katatonia 
Starszy Bojownik
WKB!!!

Wysłany: 2007-02-28, 17:13   

Ja wykastrowałam swojego CZORTA, prawie w ostatniej chwili bo do jakiegoświeku to się robi.

opowiem troszkę, bo co tylko tak jedno zdanie:
Kot był sobie w domy już z jakieś 7 miechów, mamusia przedwcześnie go zostawiła bo jakiś Pan jechał z niedozwoloną prędkością :-( , no więc sobie był i zaczął zaznaczać tereny :-/ łeee w całym domu.

W sumie to przez pewien czas nie musiałam wydawać na dezodoranty dla siebie bo to bez sensu było. Nie no, dobra, przyznam się, kupowałam co miesiąc ale nie używałam bo nie miało to sensu :-P a jak już przejdziemy do ko?ca opowieści to będę miała duużo dezodorantów dla siebie.

Poszłam do Pana weterynarza, szybka rozmowa, kotek na stole operacyjnym, usypianie i kastracja ale .. były komplikacje :-( Czortowi przestało pracować serduszko :-/ ale Pan weterynarz przywrócił go do świata żywych. Okazało się, że ma słabe serduszko i nie można go usypiać :-)

Potem jeszcze kiedyś spadł z choinki i złamał łapę to go uśpili na czas zabiegu, a potem spadł z 6 piętra felernie na płotek i tylną łapę rozwalił i znowu aaa kotki dwa. Teraz się trzyma, ma 12 lat i rządzi całym domem.

alispo
M?odszy Bojownik

Wysłany: 2007-03-05, 00:12   

nie jest tak,ze do jakiegos wieku sie robi.Mozna zawsze,tyle ze podeszly wiek jest zawsze ryzykowny bardziej jesli chodzi o znieczulenie.Moje dwa tez oczywiscie po kastracji,to podstawa moim zdaniem-chodzi mi o kwestie zdrowotne,a przede wszystkim zapobieganie rozmnazaniu niechcianych-->bezdomnosci.

o upadkach kotow z wysokosci to czytac juz nie moge,chce mi sie gryzc wlascicieli :evil:

skasowany 
Akolita

Wysłany: 2007-03-05, 01:35   

alispo napisał/a:
o upadkach kotow z wysokosci to czytac juz nie moge,chce mi sie gryzc wlascicieli
nie do konca kumam o co be. bo ja mam kota, ktory - choc wysterylizowany - lumpi sie na lewo i prawo i czesciej go w domu nie ma niz jest i nie bardzo sobie wyobrazam, jaki moglbym miec wplyw na jego ewentualne wypadki i upadki z wysokosci?

visel
weteran

Wysłany: 2007-03-05, 16:00   

sterylizacje jak najbardziej popieram,jesli nie ma takiej opcji to polecam dla"dla wrazliwych dokarmiaczy"bezpanskich kotow o dorzucanie do karmy srodkow antykoncepcyjnych-chyba nie musze tlumaczyc po co??

tomakin
Administrator

Wysłany: 2007-03-05, 17:30   

ja dodam, ze sterylizacja dzikich jak juz to tylko samic, ale to chyba wszyscy juz wiedza? Wiedza? To niepotrzebnie spammuje :P

Katatonia 
Starszy Bojownik
WKB!!!

Wysłany: 2007-03-05, 19:36   

alispo napisał/a:

o upadkach kotow z wysokosci to czytac juz nie moge,chce mi sie gryzc wlascicieli :evil:

moja wina, że taka łajza z niego?? :o/ poza tym, poślizgnął się jak z okna spadał :mrgreen: a z choinki to po prostu ciamajda z niego była i niefortunnie upadł. Zdarza się.

:evil: gryzę mocno alipso agrrr aghrrrr :evil:

Odpowiedz do tematu